سه شنبه 23 مهر 1398   07:16:21
اخبار مرکز
سخنرانی اهواز حجت الاسلام والمسلمین نمازی
حجت الاسلام و المسلمین نمازی: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی دلسوز واقعی مردم بود حجت الاسلام و المسلمین نمازی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی را دلسوز واقعی مردم عنوان کرد و گفت: هاشمی همیشه به دنبال حق بود، تا لحظه عروجش در خدمت نظام اسلامی و مردم بود و هیچگاه از خط مستقیم امام(ره)، رهبری و اسلام منحرف نشد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن نمازی، ریاست مرکز ارتباطات دولت و روحانیت در مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) که عصر دوشنبه در مسجد ارشاد اهواز برگزار شد گفت: هاشمی همیشه به دنبال حق بود، تا لحظه عروجش در خدمت نظام اسلامی و مردم بود و هیچگاه از خط مستقیم امام(ره)، رهبری و اسلام منحرف نشد، هرچند به تعبیر رهبر معظم انقلاب، خناسانی بودند که میخواستند بین او و رهبری شکاف و گسل ایجاد کنند ولی موفق نشدند.
حجت الاسلام والمسلمین نمازی در ادامه افزود: آن مرحوم دلسوز واقعی مردم بود و به حضور و رأی مردم در همه مقاطع انقلاب اسلامی ایمان و اعتقاد راسخ داشت.
وی به سوابق مبارزاتی آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) در دوران سیاه ستمشاهی اشاره کرد و با بیان اینکه او در آن دوران سخت، هیچگاه دست از آرمان‌های انقلاب و امام راحل(ره) برنداشت، اظهار کرد: در دوران پس از انقلاب اسلامی نیز، هاشمی همچون سربازی فداکار و سر از پانشناخته، در خدمت امام(ره) ، رهبری و نظام اسلامی بود.
ریاست مرکز ارتباطات دولت و روحانیت گفت: هاشمی یک فرمول داشت و آن اینکه مصالح کشور و مردم را بر همه چیز مقدم می داشت و تا آخر پایبند به نظام اسلامی و آرمان‌های مقدسش ماند.
حجت الاسلام و المسلمین نمازی به جایگاه آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) از دیدگاه رهبر معظم انقلاب پرداخت و افزود: مرحوم هاشمی رفسنجانی(ره) و رهبری عزیز انقلاب اسلامی، 59 سال در کنار هم، همکار و همدل بودند و واقعاً از دست دادن چنین شخصیت عزیزی برای رهبر انقلاب اسلامی، بسی جانکاه و سخت بود.
ایشان از آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) به عنوان یادگار جامع امام راحل(ره) یاد کرد و با بیان اینکه بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران بیشترین و بالاترین اعتماد را به مرحوم هاشمی رفسنجانی داشتند، اظهار کرد: هاشمی یار دیرین و شاگرد امام خمینی(ره) بودند و نقش ممتازی در انتخاب رهبری معظم انقلاب اسلامی پس از ارتحال حضرت امام(ره) داشتند.
ریاست مرکز ارتباطات دولت و روحانیت، به حضور کم نظیر مردم در مراسم تشییع و تدفین مرحوم هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و آن را دومین تشییع جنازه باشکوه پس از رهبر کبیر انقلاب اسلامی توصیف کرد.
حجت الاسلام و المسلمین نمازی، حضور مردم در مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) در شهرهای مختلف و در دورترین نقاط کشور را نشانه عشق و علاقه عمیق مردم به خادمان خود بیان کردند و افزود: مردم قدر شخصیت های خدومی که عمرشان را وقف خدمت به مردم و اسلام کردند می دانند و ارج می نهند.
ریاست مرکز ارتباطات دولت و روحانیت به جایگاه خاص آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) نزد مراجع عظام تقلید و علما و بزرگان حوزه اشاره کرد و گفت: آن مرحوم، اسلام شناسی قوی و سرشار از هوش و زکاوت بود، خوب تحلیل می کرد و خوب پیشنهاد می داد و این ویژگی، خاص آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) بود.
حجت الاسلام و المسلمین نمازی به توصیه های آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) در خصوص وحدت و انسجام ملت در دوره های حساس انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: برای مرحوم هاشمی رفسنجانی، وحدت و انسجام مردم اصل بود و معتقد بود نباید امید و نشاط را از مردم گرفت.
شایان ذکر است، این مراسم به مناسبت بزرگداشت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) به همت شورای هماهنگی اصلاح طلبان و اعتدالیون استان خوزستان برگزار شد.