يكشنبه 27 مرداد 1398   09:33:32
اخبار مرکز
حجت الاسلام والمسلمین حسن نمازی در دیدار با آیت الله فرزانه،
رییس مرکز ارتباطات دولت و روحانیت: کمیت و کیفیت تعاملات رییس جمهور و اعضای هیئت دولت با مراجع معظم تقلید و علما و روحانیون به مراتب بیش از گذشته بوده است رییس مرکز ارتباطات دولت و روحانیت گفت: کمیت و کیفیت تعاملات رییس جمهور و اعضای هیئت دولت با مراجع معظم تقلید و علما و روحانیون به مراتب بیشتر از گذشته بوده است و دولت این موضوع را اولویت اول خود می داند.

حجت الاسلام والمسلمین حسن نمازی در دیدار با آیت الله فرزانه، دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه خراسان رضوی و امام جمعه موقت مشهد تصریح کرد: رییس جمهور فرزند حوزه و اسما و رسما روحانی است و به حوزه و دین عمیقا معتقد است لذا باید از این ظرفیت در جهت ارتقای فرهنگ والای انسانی استفاده کرد.

وی در ادامه گفت: دولت در حفظ استقلال و هویت روحانیت و حوزه های علمیه عزم جدی دارد و فرهنگ را اولویت اول خود می داند، شخصیت های معقول و با انصاف، اسوه های خوبی برای الگوپذیری روحانیون تریبون دار در راستای حفظ وحدت و همبستگی در جامعه هستند.

آیت الله فرزانه، دبیر شورای عالی حوزه های علمیه خراسان رضوی و امام جمعه موقت مشهد نیز در این دیدار بیان کرد: هیچگاه از سوی حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری مجوزی برای تضعیف دولت‌هایی که مشغول خدمت هستند صادر نشده است، مقام معظم رهبری فرمودند در حوزه‌های علمیه درتبیین اصولگرایی باید اصولگرایی واقعی مدنظر قرار گیرد.

وی افزود: آگاهی بخشی صحیح و ارتباط مستمر رییس جمهور و دولت با علما و روحانیون اثرات مثبت متقابلی دارد.