سه شنبه 23 مهر 1398   06:59:20
نقد و نظر
حجت الاسلام والمسلمین محسن غرویان
حجت الاسلام والمسلمین غرویان: چرا برخی حوزوی ها قدر رئیس جمهور را نمی دانند؟ حجت الاسلام والمسلمین غرویان در یادداشتی با عنوان چرا برخی حوزوی‌ها قدر رئیس جمهور را نمی‌دانند؟ دلایل حملات تند با ادبیات عجیب روزهای گذشته به رئیس جمهور را بیان کرد.
حجت الاسلام والمسلمین غرویان در یادداشت خود با عنوان چرا برخی حوزوی‌ها قدر رئیس جمهور را نمی‌دانند؟ آورده است: در روزهای اخیر شاهد حملات تند با ادبیاتی عجیب آن هم از تریبون های رسمی علیه رییس جمهور کشور هستیم. گاه او را «عمر و عاص» و گاه «ضد ولایت فقیه» و گاهی هم «خائن» می خوانند. با کمال تاسف برخی هم لباس های آقای روحانی ایشان را متهم به زوال ارزش های اسلامی در جامعه می کنند.
چه اتفاقی در این سال ها افتاده که چنین ادبیاتی بر کشور ما حاکم شده است؟!. در حالی که به نظر می رسد به ویژه چهره های حوزوی باید این فرصت به دست آمده برای روحانیت را قدر بدانند چرا که رییس دولت چهره ای روحانی و از شاگردان امام و محصول حوزه علمیه قم و شاگرد شهید بهشتی است. به هر حال در تاریخ تشیع و حوزه و روحانیت چنین فرصتی کمتر به دست آمده که یک طلبه تحصیلکرده حوزه بتواند در لباس رییس دولت اسلامی و دینی در مجامع بین المللی حضور پیدا کرده و سخنرانی کند و دیدگاه اسلام و مسلمین را در حضور شخصیت های برجسته جهان و سیاستمداران بزرگ و روسای جمهور عالم مطرح کند.
به اعتقاد من هرگونه تندروی نسبت به دولت و رییس دولت و ریاست جمهور جفا، ظلم و بی انصافی است. معلوم نیست و من نمی دانم چرا بعضی از چهره های روحانی ما این فرصت را غنیمت نمی دانند و چنین ظلم ها و تعابیر ناروایی را در مورد دولت و شخص رییس جمهور بیان می کنند. در حالی که با توجه به شرایط منطقه ای و شرایط داخلی ما باید حامی و پشتیبان دولت باشیم.
نمازهای جمعه و تریبون های نماز و تریبون های مذهبی باید وحدت را تقویت و حمایت کنند و انسجام ملی و انسجام بین روحانیت و سایر اقشار را دایما تبلیغ کنند. باید اعلام کنند با هر گونه تندروی و افراط مخالف هستند نه اینکه بعضا خودشان سردمدار تندروی در جامعه شوند. خوشبختانه دیدگاه مقام معظم رهبری هم حمایت از دولت است. اما کسانی هستند که خودشان را از رهبری هم جلوتر می دانند و در حالی که داعیه دار پیروی از ولایت فقیه هستند این افراطگری ها را روا می دارند.
اگرچه این حمله ها بیشتر از طرف هم لباس های دکتر روحانی علیه ایشان انجام می شود اما من فکر می کنم پشت صحنه افراد دیگری هستند و از بعضی از چهره های روحانی سوءاستفاده می کنند. در واقع رقبای سیاسی دکتر روحانی در لباس روحانیت نیستند اما آنها از بعضی چهره های تندرو افراطی روحانی سوءاستفاده می کنند و آنها را وارد چنین تندروی هایی می کنند.