سه شنبه 23 مهر 1398   07:24:27

سرپرست مرکز ارتباطات دولت و روحانیت: روحانیت اثرگذارترین نقش را درعرصه فرهنگ دارد

حجت الاسلام و المسلمین نمازی سرپرست مرکز ارتباطات دولت و روحانیت روز دوشنبه با روحانیون شیعه و سنی استان گلستان دیدار کرد.

شناسه خبر: c51b15-1395/6/31 چهارشنبه ساعت15:21
حجت الاسلام و المسلمین نمازی مشاور امور روحانیت رئیس جمهور و سرپرست مرکز ارتباطات دولت و روحانیت روز دوشنبه با روحانیون شیعه و سنی استان گلستان دیدار کرد
در این دیدار به اهمیت حوزه فرهنگ، با اشاره به همزیستی مسالمت امیزی که در استان گلستان بین اقوام مختلف و نشات گرفته از فعالیت و حضور علمای برجسته شیعه و سنی وجود دارد، بر نقش روحانیت در ایجاد فرهنگ توحیدی و تقویت روحیه اتحاد و همدلی تاکید شد
وی با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی فراوانی که دولت میراث دار آن شده، فعالیت دولت در کاهش تورم و مهار مشکلات اقتصادی را اثر بخش دانست و بر عزم جدی دولت به رفع موانع اقتصادی و معیشتی مردم تاکید کرد. وی همچنین با اشاره به اینکه فرمایشات گوهربار مقام معظم رهبری فصل الخطاب
  دولت در تمام عرصه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی است، توجه به اقتصاد مقاومتی را از اولویت های دولت و اجرای منویات مقام معظم رهبری در این زمنیه را تنها راه و چاره ساز مسائل امروز ایران دانست.
وی همچنین افزود با تمام مشکلات اقتصادی که گریبان گیر دولت بود لکن تمامی تعهدات حمایتی دولت به بخش های فرهنگی خارج از دولت تا جایی که ممکن بود انجام شد لذا با توجه به اینکه بیشترین هزینه ها در حوزه فرهنگ در خارج از دولت صورت میگیرد می بایست توجه بیشتری به نقش روحانیت در عرصه فرهنگ داشت و عملکرد موفق روحانیون بزرگواری چون حضرت آیت الله نور مفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان را سرمشق برنامه ها و فعالیت های فرهنگی روحانیون قرارداد.
وی با اشاره به اینکه مرکز ارتباطات دولت و روحانیت فعالیت خود را از سال دوم فعالیت دولت تدبیر و امید آغاز کرده است این مرکز را حلقه وصل دولت و روحانیت دانسته و سفرهای استانی را برای ارتباط با علما و روحانیون سراسر کشور و پیگیری مصوبات دولت در سفرهای قبلی، از برنامه های این مرکز دانست.
وی حضور حضرت ایت الله نورمفیدی، استاندار گلستان و روحانیون عالیقدر شیعه و سنی را ظرفیت عظیمی برای استان گلستان دانست و گفت :‌مجموعه این شرایط ایجاب میکند که در این استان اقدامات موثری را از حوزه روحانیت شاهد باشیم.
شناسه خبر: c51b15-
نسخه قابل چاپ