سه شنبه 23 مهر 1398   08:19:59

حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی در دیدار رییس دفتر رییس جمهور:برای توفیق بیشتر دولت دعا می کنم/ ابعاد مادی و معنوی زندگی مردم باید در کنار هم دیده شوند/ تقدیر از زحمات و تلاشهای دولت

حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی در دیدار رییس دفتر رییس جمهوری با ابلاغ سلام به دکتر روحانی، از زحمات و تلاشهای دولت تقدیر کرده و گفتند: زحماتی که دولتمردان در مسیر خدمت به مردم و پیشرفت کشور متحمل می شوند، نزد خداوند متعال محفوظ است و آرزوی قبولی خدمات دولت در پیشگاه خداوند متعال را دارم.

شناسه خبر: a93503-1395/6/9 سه شنبه ساعت11:49

این مرجع عالیقدر تقلید با بیان اینکه اگر خداوند در تصمیمات و اقدامات در نظر گرفته شود، حاصل تلاشها مورد تایید الهی خواهد بود، اظهار داشتند: برای همه دولتمردان آرزوی توفیق در خدمت به کشور و مردم و اسلام را دارم و وظیفه خودم می دانم برای توفیق بیشتر دولت دعا کنم. تلاش و مجاهدت مسئولین و دولتمردان با قصد و نیت خیر، عنایت و کمک خداوند و حل و فصل مشکلات را به دنبال خواهد داشت.

حضرت آیت الله شبیری زنجانی تصریح کردند: ابعاد مادی و معنوی زندگی مردم باید در کنار هم دیده شوند و نباید هیچ کدام در سایه دیگری قرار گیرد. اقتصاد نباید هدف باشد اما عدم اهتمام به آن به هدف اصلی که بعد معنوی زندگی مردم است هم لطمه خواهد زد.

ایشان خواستار بهترین عنایات و توجهات اولیای الهی به جمهوری اسلامی ایران به عنوان مرکز تشیع در جهان شدند.

دکتر محمد نهاوندیان نیز در این دیدار که به مناسبت هفته دولت انجام شد، ضمن ابلاغ سلام رییس جمهوری، گزارش جامعی از خدمات و تلاشهای دولت در سه سال گذشته در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ارائه کرد.

رییس دفتر رییس جمهوری،  مهار تورم، تلاش برای خروج از رکود و فراهم کردن زمینه و بستر مناسب برای فعالیت فعالان اقتصادی، ایجاد آرامش و رفع التهابات اقتصادی و رفع موانع تعامل فعالان اقتصادی با کشورهای دیگر را از جمله اقدامات زمینه ساز دولت برای تسریع و تسهیل مسیر پیشرفت کشورعنوان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی نیز در این دیدار با تقدیر از نقطه نظرات و حمایت های مراجع عظام تقلید از دولت یازدهم در بخش های مختلف، گزارشی از اقدامات و عملکرد دولت در راستای بهبود شرایط اقتصادی کشور و تعامل سازنده با جهان ارائه کرد.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه امروز بواسطه تلاش های دولت، حمایت مردم و هدایت های رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام، شرایط بهتری برای فعالیت مردم و امید بیشتری نسبت به آینده در کشور به وجود آمده است؛ اظهار امیدواری کرد تا در سایه هدایت علما و حوزه های علمیه و با تکیه به وحدت و انسجام مردم و دولت به وظایف سنگین خود عمل کند.

دکتر روحانی همچنین با اشاره به ثبات و امنیت مثال زدنی ایران در منطقه، آن را مرهون ایثار و فداکاری نیروهای نظامی و امنیتی دانست و گفت: امیدواریم با افزایش معنویت و وحدت در کشور بتوانیم در مسیر توسعه کشور و خدمت به مردم گام های موثرتری برداریم.

           
شناسه خبر: a93503-
نسخه قابل چاپ