سه شنبه 23 مهر 1398   07:14:19

دکتر نهاوندیان در دیدار حجت الاسلام و المسلمین شهرستانی:دولت، در کنار علما، حوزه‌های علمیه و مرجعیت است

رییس دفتر رییس‌جمهوری در جریان سفر به قم به مناسبت هفته دولت، با حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی نماینده آیت‌الله العظمی سیستانی در ایران دیدار و گفتگو کرد.

شناسه خبر: 80efbd-1395/6/6 شنبه ساعت14:12

دکتر محمد نهاوندیان در این دیدار با اشاره به برخی از دستاوردهای دولت و اقداماتی که به منظور ایجاد زمینه و بستر مناسب برای فعالیت‌های دینی و فرهنگی انجام شده، اظهار داشت: امروز با توجه به فرصتی که در دنیا فراهم آمده است و شناختی که جهانیان در رابطه با سلفی‌ها و افراطیون و تفاوت آن با اسلام حقیقی پیدا کرده‌اند، باید از این فرصت در جهت معرفی هر چه بهتر اسلام و تشیع استفاده کرد و در این راستا دولت در کنار علما، حوزه‌های علمیه و مرجعیت قرار دارد.

رییس دفتر رییس‌جمهوری در ادامه با اشاره به پذیرش طرح ویو (WAVE) که به پیشنهاد رییس‌ جمهوری اسلامی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل با اجماع به تصویب رسیده است، گفت: این موضوع جلوه‌ای دیگر از دیپلماسی فعال ایران در دولت یازدهم بود و ایران را به عنوان کشوری با حکومت دینی در خط مقدم مقابله با خشونت و تروریسم معرفی کرد.

دکتر نهاوندیان تصریح کرد: امروز باید از فرصتی که در جهان علیه جریان تکفیری فراهم شده بهترین بهره‌برداری را به عمل آورد.

حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی نماینده آیت‌الله العظمی سیستانی نیز در این دیدار با تقدیر و تشکر از تلاش‌های دولت، لزوم حفظ انسجام و وحدت جامعه را مورد تأکید قرار داد و گفت: امروز باید دولت، مرجعیت و مردم در کنار یکدیگر و در مسیر واحد حرکت کنند و در مقابل مشکلات و معضلات به صورت یکپارچه و متحد اقدامات مؤثری را انجام دهند.

ایشان تأکید کرد: در حوزه فرهنگی با توجه به تحولات ارتباطی و رسانه‌ای که در جهان اتفاق افتاده نمی‌توان با سیاست‌های انقباضی عمل کرد، بلکه باید فعالیت‌های ایجابی و اثباتی داشت تا از آسیب‌هایی که ممکن است به ارکان دین وارد شود، جلوگیری کرد.

ایشان همچنین با بیان اینکه مردم باید آرام آرام آثار فعالیت های دولت را در زندگی خود حس کنند،  توصیه کردند که اقدامات دولت در همه حوزه ها ، به طور ملموس برای مردم تبیین و تشریح شود.

دکتر محمدنهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری نیز در این دیدار با ابلاغ سلام گرم رییس جمهوری و دولت به ایشان ، گزارشی جامع از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در سه سال گذشته در حوزه های مختلف بویژه در حوزه اقتصادی ارائه کرد.

دکتر محمد نهاوندیان نیز در این دیدار که به مناسبت هفته دولت انجام شد، گزارشی از تلاشها، اقدامات و خدمات دولت تدبیر و امید در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ارایه داد.

 رییس دفتر رییس جمهوری با ابلاغ سلام دکتر روحانی به اهتمام و توجه ویژه دولت به حل و رفع ریشه ای مشکلات و معضلات مردم و کشور اشاره و تصریح کرد: دولت با هدف تسهیل و تسریع مسیر پیشرفت کشور مجموعه برنامه ها و اقداماتی را برنامه ریزی کرد که در نتیجه آنها همزمان با تلاش برای رفع محدودیتهای اعمال شده در تعامل کشور با جهان، در داخل نیز با برنامه ریزی دقیق انجام شده، نرخ تورم بالای 40 درصد مهار شده و رکود و نرخ رشد منفی رفع شدند.

دکتر نهاوندیان خاطرنشان ساخت: با آرامش و ثبات ایجاد شده در کشور، زمینه برای رونق اقتصادی در کشور از هر زمان دیگری مهیاتر است.

 

شناسه خبر: 80efbd-
نسخه قابل چاپ